Няма да има смяна на собствеността в Левски поне до парламентарните избори
Мажоритарният пакет акции на Левски ще остане в ръцете на Наско Сираков поне до парламентарните избори, информира "Тема спорт". Изборите бяха насрочени за 2 април. Скоро след тях ще стане ясно дали ще бъде сформирано редовно правителство. Явно политическите процеси, които вървят у нас, са следени под лупа от големия чуждестранен инвеститор, планиращ да вземе клуба и да реши финансовите му проблеми.
Както е известно, от "Спорт Рипъблик“ признаха, че имат интерес към придобиване на собствеността в Левски. Още на 15 ноември на Общото събрание на сините Наско Сираков обяви: "На път съм да изстрелям клуба в друга орбита“. Това обаче още не се е случило.
От "Герена“ работят и по вариант Б да се справят с финансовото оцеляване дори без да имат нов собственик. В момента най-голям проблем пред клуба са дълговете към Националната агенция по приходите, които са около 11 милиона лева. Обсъжда се опция, чрез която голяма част от тях да бъдат покрити с изтеглянето на кредит.
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
- Левски стартира абонаментна кампания „Шампиони“
- БФС въведе нови правила за евроучастниците и промени връщането на топките в игра
- Цялата програма на Левски за сезона
- Боримиров: Десет отбора мисля, че е най-добре
- Ясна е програмата за сезон 2026/27 в efbet Лига
- „София Кепитъл“ е регистрирано – финализира се сделката за придобиване на Левски
- Левски преговаря за алжирския халф Хусем Мрезиг