Панатинайкос с официална оферта за Каули от Лудогорец
Ръководството на Панатинайкос е изпратило официална оферта за халфа на Лудогорец Каули, пишат гръцките медии, цитирани от "Тема Спорт". Според тях предложението е на стойност над 2 млн. евро, като се върти около сумата от 2,5 млн. Причината лидерът в местното първенство да извади такава оферта е, че плеймейкърът е под номер 1 в списъка за зимна селекция на старши треньора Иван Йованович. 60-годишният сърбин е следял през есента под лупа играта на офанзивния халф на разградчани и е бил впечатлен от качествата му. Това е и причината, ако се стигне до трансфер, Каули да бъде направен един от най-скъпоплатените в състава на “детелините".
Панатинайкос е убедителен лидер в гръцката Суперлига. При прекъсването на шампионата заради Световното първенство след 13 изиграни кръга “зелено-белите" имат аванс от 8 точки пред втория АЕК и цели 12 пред ПАОК и Олимпиакос. Отсега Йованович стяга селекция, с която да гони титлата и да направи пробив в Шампионската лига.
Каули дойде в Лудогорец през януари 2020 година. Интересното е, че в последния мач с Левски за Купата на България бразилецът изобщо не беше в групата, като от тима обявиха, че той има леки проблеми и старши треньорът Анте Шимунджа не искал да го рискува.
- Арда шокира Лудогорец и наклони везните в битката за титлата
- Арда с добри новини преди Лудогорец, но без ключов халф
- Хьогмо: Липсваше ни качество срещу добре организирания Черно море
- Илиан Илиев: Показахме характер, но можем повече в атака
- Стойчо Стоев: Напрежението е в Левски, титлата още е в техни ръце
- Дончо Донев: Левски ще стане шампион
- Лудогорец и Черно море не се победиха в Разград
- Кабаков ще свири Лудогорец - Черно море, Любомиров - пловдивското дерби