Очакван старт за Лудогорец в шампионата

F.

Лудогорец се наложи с класическото 3:0 като гост на Септември София в мач от първия кръг на новия сезон в родния шампионат. Двубоят се игра пред полупразния национален стадион "Васил Левски", където имаше доста малко публика.

Още в 11-ата минута гостите откриха резултата Алекс Сантана бе изведен изведен сам срещу Димитър Шейтанов и той бе точен за 1:0. На повторенията се видя обаче, че играчът на Лудогорец е в засада, но Георги Кабаков зачете гола.

Този гол обаче даде друг тласък на мача. В 55-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Каули получи топката в наказателното поле и след като залъга защитник разстреля вратаря за 2:0. Десет минути преди края Пиерос Сотириу оформи крайния резултат. В края Кабаков даде дузпа за Лудогорец, но все пак се допита до ВАР и промени мнението си. В крайна сметка Лудогорец се поздрави с трите точки.