Беройска емблема грейна в парк в Стара Загора
На 24 май вечерта в 19:16 часа официално бе открит паметник-емблема на Берое, съобщиха от клуба от Стара Загора.
Той се намира в парк "Йордан Капсамунов“ (езерото над Станционната градина) и е изработен от цветни гранитни плочи, а височината е 3.5 метра. Освен това бяха представени и две реновирани пейки в парка, които чрез специални табелки са наречени на две емблематични фигури от историята на Берое – легендарният голмайстор Петко Петков и емблематичният фен Димитър Стойчев – Чонката.
На откриването присъства цялото ръководство на клуба, треньори и деца от школата и много фенове на отбора. Средствата за паметника са осигурени от привържениците на клуба, а инициативата е на Емил Иванов.
Така градът разполага с още едно прекрасно място за снимки, емоции и срещи, свързани със спортния символ на Стара Загора. Предстои паметникът-емблема да получи и специално осветление.
- Алжир обърна Йордания и запази надеждите си за елиминациите
- ЦСКА близо до трансферен удар: Стефано Сенси пред договор с „червените“
- От ада до Мондиала: невероятната история на Ирак
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Лудогорец продължава да търси старши-треньор
- Локо София преговаря с четирима
- Александър Тунчев: Търсим централен защитник, всички в Арда са здрави
- Франция срещу Ирак: „Трикольорите“ ще се класират за плейофите