Спортният министър на конгреса: Никой всъщност не знае какво става
Министърът на младежта и спорта Радостин Василев заяви, че държавата не знае какво се случва в НДК, но има комисия, а министерството ще излезе с доклад. Василев дойде на живо на конгреса, на който е Димитър Бербатов, за когото от БФС отричат, че трябва да се проведе днес.
"Не знам какво ще се случи. С моя заповед комисия от МС ще удостовери какво се случва в НДК. Информациите, които имаме са противоречиви. Никой всъщност не знае какво става. Всички зали са празни. Някакви хора правят процес на регистрация. Ще излезем с доклад в министерството. Държавата не знае какво се случва тук“, коментира Василев.
"Тъй като това е спортна федерация, лично дойдох да се убедя коя зала е пълна и коя е празна. Това ще бъде протоколирано то специална комисия“, добави отй.
"Стигнах до всички зали. Зала 3 е празна. Много столове са наредени. Всички зали са празни. Ще бъдат заснети всички зали от комисията.“
"Аз съм тук да удостоверя едни факти, които са от особено значение за тази федерация.“
"Не мога да взимам страна. Аз съм контролиращ орган на всички федерации.“
"Лицензът не подлежи на подновяване. Не знам дали има опасност да бъде отнет.“
"Има комисия, която е назначена със заповед. Аз дойдоха да удостоверя какво се случва в началото. Министърът няма място да се бърка.“
Министър Василев бе приканен да коментира и актуалните събития в страната: "Моят коментар е излишен. Обществото как ги коментира? С усмивка ги коментирам. Подкрепям действията на полицията.“
- Всички нови в ЦСКА с картотека за първия мач
- Левски излиза с нов екип срещу Лудогорец
- Ботев Пловдив скочи на Гонзо и БФС заради Флекса
- БФС отново посече Ботев Пловдив за Око-Флекс
- Звезда на Лудогорец получи повиквателна от селекционера на Сърбия
- Левски подготви договор за Кареасо, сделката може да е факт още днес
- ЦСКА ще опита да привлече нов централен защитник
- Предлагат улица и алея в София да бъдат кръстени на Димитър Пенев