Фенове у нас ще влизат на стадиона без зелен сертификат от 20 март
Министър-председателят Кирил Петков обяви, че краят на зеления сертификат у нас ще бъде на 20 март т. г. Премиерът участва в брифинг заедно с главния държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев и здравния министър Асена Сербезова.
"Успяхме да прогнозираме, че до 20 март ще премахнем всички мерки, ще остане само зеленият сертификат за пътуване в ЕС. Мерките сработиха. Това ни дава основание да обявим края на зеления сертификат от 20 март в България", обяви Кирил Петков.
Той поясни, че ще държавата ще продължи да мотивира българите да се ваксинират, за да се намали натискът на здравната ни система. Премиерът благодари на лекарите, които са се борили денонощно с пандемията.
- Завръщането - гол, рекорд и доказателство, че отново е на върха
- Алжир обърна Йордания и запази надеждите си за елиминациите
- ЦСКА близо до трансферен удар: Стефано Сенси пред договор с „червените“
- От ада до Мондиала: невероятната история на Ирак
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Лудогорец продължава да търси старши-треньор
- Локо София преговаря с четирима
- Александър Тунчев: Търсим централен защитник, всички в Арда са здрави
241