Covid-19 спря Велизар Попов и отбора му от турнир
Българският треньор Велизар Попов е изправен пред доста трудна ситуация. Специалистът е начело на националния отбор на Мианмар до 23 години и трябваше да води тима в първенството на Азия за тази възраст.
Днес обаче от Футболната федерация на Мианмар обявиха официално, че се оттеглят от надпреварата заради много заразени с коронавирус футболисти.
Самият Велизар Попов използва личния си профил във Фейсбук, за да даде повече разяснение относно тежката ситуация.
Ето какво написа българският специалист:
С дълбоко прискърбие бихме искали да ви уведомим, че нашият отбор е заразен с Covid-19 и за наше съжаление трябва да се оттеглим от AFF U23 Championship 2022.
Намираме се в пика на най-заразната вълна на Covid-19 от началото на пандемията в световен мащаб и за съжаление разпространението на вируса е извън нашия контрол.
Основната ни грижа е безопасността на нашите играчи, защото животът на всеки един играч е по-важен от всеки футболен мач.
В момента от общо 26 футболисти, само петима са здрави, без никакви симптоми. Всички останали или са с положителни тестове, или имат симптоми на Covid-19. Така че в тази критична ситуация ние сме заразни и представляваме опасност за нашите опоненти. Нямаме друг избор, освен да се оттеглим от турнира, защото предвид настоящите обстоятелства е невъзможно нашият отбор да играе в турнира и би искал да използва възможността да се извини за причиненото неудобство.
- Тунчев: Липсваше ни ефективност, но показахме характер
- Косич: Свършихме работата още в първия мач, финалът е отворен
- Марин Бакалов: Ботев се подобрява, целите трябва да са високи
- Локо Пловдив задържа Арда на дистанция и се класира за финала
- Найденов: Личи си, че Писков е бил в ДЮШ на Лудогорец
- Карлос Насар: ЦСКА трябва да покажат тази игра и в евротурнирите
- Ликът на великия Георги Денев-Кучето грейна на „Армията“
- Кокала: Много вода изтече от моята шампионска титла с Левски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]