Лудогорец стартира ударно с победа (видео)

F.

Арда Кърджали и Лудогорец изиграха първия мач от efbet Лига за 2022 година. Двубоят завърши при резултат 0:4 за гостите от Разград. Дебютен мач за "орлите" направи Спас Делев, който се изправи срещу бивш свой отбор. За първи път като треньор на Лудогорец в официална среща дебютира и Анте Шимунджа.

Още в 8-та минута Шакил Пинас подаде към Пиерос Сотириу, който с глава бе точен за 0:1. 4 минути по-късно нов гол падна във вратата на Василев за 0:2. След грешка в защитата на домакините Каули се възползва и стреля право в целта. "Орлите" не спряха дотук и в 23-та минута и Алекс Сантана се разписа за 0:3.

В 39-та минута още едно попадение оформи крайното 0:4 за разградчани. Десподов подаде към Шоу, който също се записа сред голмайсторите в днешния двубой. Второто полувреме предложи още един гол за Лудогорец, но той бе отменен заради засада след преглед с ВАР.