Нов план: Ще се стои национален стадион на любопитно място
Министерството на спорта планира нов национален стадион да бъде изграден на сегашния "Раковски" в столицата. Още преди съставянето на правителството всички коалиционни партии се обединиха около мнението, че бюджетът за спорта трябва да бъде увеличен.
Преди дни министър Радостин Василев разкри, че освен определените средства за федерациите допълнително ще бъдат отпуснати 100 милиона лева. Те ще отидат за изграждането на инфраструктурни проекти. Единият от плановете е именно построяването на ново модерно съоръжение на мястото на "Раковски", който в момента е в окаяно състояние. Отделно се планира на сегашния Национален стадион "Васил Левски" да бъде направен ремонт.
- Завръщането - гол, рекорд и доказателство, че отново е на върха
- Алжир обърна Йордания и запази надеждите си за елиминациите
- ЦСКА близо до трансферен удар: Стефано Сенси пред договор с „червените“
- От ада до Мондиала: невероятната история на Ирак
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Лудогорец продължава да търси старши-треньор
- Локо София преговаря с четирима
- Александър Тунчев: Търсим централен защитник, всички в Арда са здрави
595