Стратега за БФС: Моите момчета допуснаха много грешки
Най-добрият български треньор на миналия век - Димитър Пенев сподели, че "неговите момчета" са допуснали много грешки при управлението на футбола ни. Стратега визира играчите от "златното поколение", които днес са част от управлението на Българския футболен съюз. Ето какво каза още той пред БНТ:
"Преди години се решаваше в три дни този въпрос. А сега - индивидуални съвещания. И директно, сядат и решават. Грешките се посочват. Взаимно, отношенията им куцат", сподели Димитър Пенев.
Стратега коментира и настоящата ситуация в родния футбол.
"В последните 20-30 години няма нищо общо. Имам предвид, че сега е по-слаба не само организацията, а и самите спортисти променят своето разбиране, своя характер. Мисля, че се допускат грешки от страна на федерацията, на моите момчета, с които сме работили по няколко години", завърши треньор номер 1 на 20-ти век.
- Инфантино обясни защо ФИФА въведе паузите за освежаване на Мондиал 2026
- Завръщането - гол, рекорд и доказателство, че отново е на върха
- Алжир обърна Йордания и запази надеждите си за елиминациите
- ЦСКА близо до трансферен удар: Стефано Сенси пред договор с „червените“
- От ада до Мондиала: невероятната история на Ирак
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Лудогорец продължава да търси старши-треньор
- Локо София преговаря с четирима