Новият в Левски ще взима 8000 евро на заплата
През миналата седмица Левски осъществи първия си зимен трансфер. “Сините" представиха 25-годишния защитник Ноа Сонко Сундберг. Той е роден в Швеция, но през октомври 2020-а взима решение да играе за националния отбор на Гамбия. Договорът на бранителя влиза в сила от 1 януари 2022 година, а срокът му е за 2,5 години. Той ще доиграе кампанията в шведския Йостерсунд, след което ще пристигне на “Георги Аспарухов" като свободен агент.
Вчера Сундберг започна като титуляр за тима си при гостуването на АИК в двубой от местното първенство. Още преди срещата обаче вече бе ясно, че Йостерсунд няма как да се спаси от изпадане и се разделя с елитния си статут.
В Левски Ноа Сонко Сундберг ще бъде един от най-скъпоплатените футболисти. Той ще получава заплата в размер на 8000 евро, твърди “Тема Спорт". “Сините" успяха да позакрепят финансовото си състояние и след Нова година ще могат да предлагат по-големи месечни възнаграждения, отколкото през лятото.
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
- Левски стартира абонаментна кампания „Шампиони“
- БФС въведе нови правила за евроучастниците и промени връщането на топките в игра
- Цялата програма на Левски за сезона
- Боримиров: Десет отбора мисля, че е най-добре
- Ясна е програмата за сезон 2026/27 в efbet Лига
- „София Кепитъл“ е регистрирано – финализира се сделката за придобиване на Левски
- Левски преговаря за алжирския халф Хусем Мрезиг