Боримиров спести огромен дълг на Левски, лично преговарял със Славчев
Левски най-после се разбра за разтрогване на договора си със Симеон Славчев. След дълги преговори халфът склони да си тръгне от "Герена" без да получи огромната неустойка, за която претендираше. Според информация на "Мач Телеграф" Симеон Славчев е твърдял, че има да взима шокиращите 420 000 евро (840 000 лева) от клуба. В тази сума влизат неполучени заплати и обезщетение за предсрочно прекратяване на договора.
Той не е искал пълната сума, разбира се, но настоявал да получи поне половината от нея. Припомняме, че Славчев дойде в Левски в началото на 2020 година, когато Васил Божков още беше бос в клуба, а парите не бяха кът.
Той подписа за впечатляващата за родните стандарти заплата от 22 000 евро, но вероятно не я е получил нито веднъж в пълен размер, защото клубът беше ударен от финансова криза. Славчев се е съгласил да намали заплатата си в началото на тази година. Според споразумението тя е станала 10 000 лева.
Решаващо значение в последните преговорите е имал легендарният Даниел Боримиров, който се завърна наскоро в ръководството на Левски. Председателят на новия УС успял да убеди Славчев, че ако е истински левскар, какъвто твърди, че е, ще намали значително финансовите си изисквания към Левски. Все пак Борето направи и по-добра оферта към Славчев, който преди това е отказал категорично да разтрогне по взаимно съгласие с клуба, след като е получил предложение от 23 000 лева.
Припомняме, че по време на преговорите Славчев беше отстранен от отбора и тренираше или индивидуално, или с юношите. Очаква се халфът да отиде в Локомотив (София) през януари като свободен агент.
- Университатя Крайова с важно предупреждение към феновете на Левски преди реванша
- Сержиньо: В Левски ме накараха да се чувствам специален
- Хулио Веласкес: Вярвам напълно в отбора, отиваме в Крайова за победа
- Левски подписа професионален договор с талантливия Андрей Нешев
- Левски направи шампионски обрат срещу Локо София и продължи победния си ход
- Лауренциу Попеску: Нищо не е решено, вярвам, че ще обърнем Левски у дома
- Хулио Веласкес: Победихме много силен съперник, но ни очаква тежък реванш
- Кристиан Димитров: Можеше да вкараме още голове, но ни чака много тежък реванш