Берое не успя да надвие Арда (видео)

F.

Отборите на Берое и Арда завършиха при резултат 1:1 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Днешната среща е първи сблъсък между двамата треньори Петър Колев и Георги Чиликов, които доскоро бяха помощници на Димитър Димитров - Херо в старозагорския тим. Преди срещата Мартин Камбуров, който стартира като резерва в днешния мач, получи Златата обувка за подобряването на рекорда на Петър Жеков за най-много голове в българския елит.

В 32-та минута бе отбелязано и първото попадение в двубоя. Аванс за Берое даде Умар Камара след като съдията отсъди нарушение, потвърдено и от ВАР. В 79-та минута домакините бяха попарени от резервата Жуниньо. Той овладя елегантно дълъг пас на Алекс Петков пред наказателното поле на Берое и с фантастичен удар не остави шансове на вратаря Ганев. Така двата тима добавиха по 1 точка към временното класиране.