Митко Илиев: Силите ни стигнаха дотук
Капитанът на Локомотив Пловдив Димитър Илиев бе разочарован, но и откровен до болка след поражението с 2:4 от Копенхаген в Дания в реванша от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Според него отборът е много далеч от нивото на съперника и не им е стигнало самочувствие да се противопоставят сериозно.
"Видя се, че сме много далеч от Копенхаген. Трябва да сме обективни. Отбор, който много ме впечатли. Изключително агресивни. Ние ги улеснихме, защото нямахме достатъчно самочувствие. Дори, когато ни бяха натиснали, успяхме да вкараме. Вместо да се успокоим, допуснахме гол. Далеч сме. Всеки даде максимума. Не сме готови да се борим с тим като Копенхаген", започна той в ефира на Диема.
"Те с още първата атака удариха греда. Доста леки голове пуснахме. Не съм очаквал точно от корнер да се пропукаме. Ние не създадохме достатъчно, за да си помислим, че може да направим нещо. Силите ни стигнаха дотук. До някаква степен представянето ни е достойно", продължи Илиев.
"Най-важното е да показваме повече от играта на "Лаута“. Правим много силни мачове вкъщи, но като отидем да гостуваме, някак си не може да се отпуснем и да покажем играта от вкъщи. Можеше в много по-голяма степен от мача да накараме Копенхаген да греши", допъпни още голмайсторът на "смърфовете".
- Ботев и Локо не се победиха в зрелищно пловдивско дерби
- Капитанът на Локо Пловдив поднови тренировки точно преди дербито с Ботев
- Неделев с призив към феновете преди дербито на Пловдив
- Нов шеф в Локо Пловдив дава яснота за отбора
- Душан Косич: Сладка победа, но не играхме добре
- Генчев: Недопустимо поведение и липса на футболна интелигентност
- Локомотив Пловдив надви Локомотив София с минималното 1:0
- Пуснаха билетите за дербито на Пловдив