Без фенове по родните стадиони още известно време
"Всички директори на РЗИ имате пълна свобода да приложите всички мерки, които считате за необходими, без да се колебаете. Можете да затваряте – ресторанти, молове, училища, фитнеси, спорт – всичко, което е необходимо. Аз съм зад вас, ще се справим!“. С тези думи здравният министър проф. Костадин Ангелов се е обърнал към всички директори на РЗИ в страната.
"Ситуацията в страната е сериозна. Имаме няколко места, където се усеща сериозен натиск върху лечебните заведения", коментира още Ангелов.
"Нека всички българи да бъдат разумни, нека да не си мислят, че пандемията е отминала. Появяват се все по-нови варианти на коронавируса“, добави здравният министър.
От това изказване на Костадин Ангелов става ясно, че на този етап няма как да бъде позволено връщането на публиката по стадионите.
В началото на днешния мач между Монтана и Ботев Враца - полицията изгони малка група фенове на домакинския отбор, които се бяха събрали в близост до стадиона.
- Инфантино обясни защо ФИФА въведе паузите за освежаване на Мондиал 2026
- Завръщането - гол, рекорд и доказателство, че отново е на върха
- Алжир обърна Йордания и запази надеждите си за елиминациите
- ЦСКА близо до трансферен удар: Стефано Сенси пред договор с „червените“
- От ада до Мондиала: невероятната история на Ирак
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Лудогорец продължава да търси старши-треньор
- Локо София преговаря с четирима