Covid-19 отне живота на последния президент в историята на шампионския Етър
На 65-годишна възраст днес си отиде от този свят Иван Ангелов – последният президент в историята на шампионския ФК Етър.
Роден е на 23 април 1955 г., футболист и дългогодишен футболен деятел на "виолетовите". В представителния отбор на Етър играе от 1977 до 1979 г. в "Б" група, през следващия сезон 1979/1980 г. вече е с тима в "А" група. През 1984 г. става администратор в клуба, включително и през шампионската 1991 г.
От 1994 г. е избран за негов президент и е начело на ФК "Етър" до разпадането на клуба преди десетина години с едногодишно прекъсване през 1999-2000 г., когато начело бе Пламен Радонов. Бил е за кратко административен директор и на Етър 1924. Иван Ангелов е баща на настоящия директор на ДЮШ на етърци Стефан Ангелов.
"От името на всички ръководители, треньори и футболисти на "Етър Велико Търново" изказваме най-искрени съболезнования на семейството и близките на Иван Ангелов! Той ще остане завинаги един от хората, дали значителен принос за развитието на великотърновския футбол", обявиха от пресслужбата на "болярите".
Поклонението ще бъде в понеделник, 14 декември, от 13:00 ч. в Централния гробищен парк на Велико Търново.
- Алжир обърна Йордания и запази надеждите си за елиминациите
- ЦСКА близо до трансферен удар: Стефано Сенси пред договор с „червените“
- От ада до Мондиала: невероятната история на Ирак
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Лудогорец продължава да търси старши-треньор
- Локо София преговаря с четирима
- Александър Тунчев: Търсим централен защитник, всички в Арда са здрави
- Франция срещу Ирак: „Трикольорите“ ще се класират за плейофите