Официално: Без публика по стадионите у нас
Министърът на здравеопазването Кирил Ананиев обяви новина за българския спорт. С издадена заповед, от утре, българският спорт остава без публика заради нарастването на заразените от коронавирус.
"Областните щабове и кметовете на общините трябва да завишат проверките дали се спазват мерките във връзка с пандемията от COVID-19. "Знаете, че много от мерките отпаднаха. Гласувахме доверие на българските граждани и много бизнесмени, но за съжаление броят на носителите на COVID-19 се увеличава и премина критичната точка от 200 души на ден. Затова ще трябва да върнем някои от мерките", коментира Ананиев.
Новите забрани влизат в сила от полунощ.Те са следните:
Всички колективни и индивидуални спортни мероприятия за всички възрастови групи ще се провеждат без публика.
Забраняват се посещенията в нощните заведения на закрито. На открито се допуска заетост от 50% от общия капацитет на заведенията.
Забраняват се празненствата на открито и закрито на повече от 30 човека. Това важи за балове, кръщенета, сватби.
Някои от мерките се връщат заради нарастването на случаите на коронавирус у нас. Ще бъде засилен и контролът по изпълнение на мерките и по-специално дали се спазва дистанцията от 1,5 м между масите в заведенията.
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Лудогорец продължава да търси старши-треньор
- Локо София преговаря с четирима
- Александър Тунчев: Търсим централен защитник, всички в Арда са здрави
- Франция срещу Ирак: „Трикольорите“ ще се класират за плейофите
- Над 70 хиляди зрители изгледаха нулевото равенство между Белгия и Иран
- ЦСКА 1948 с убедителен обрат срещу шампиона на Косово в Банско
- Мориясу след 4:0 над Тунис: Играхме агресивно и показахме максимума от възможностите си