БФС с трети план за край на сезона
Ръководството на БФС обсъжда и нов план за край на сезона. Досега опциите бяха две - доиграване на двата кръга от редовния сезон в efbet Лига, или на цялото първенство. На масата вече има и трети вариант, който е много вероятно да бъде приет, информира "Т.С.". Той включва съкращаване на плейофите наполовина. В тях по правилник да предвидени 10 кръга, но ще останат само пет.
Така отборите от топ 6 ще изиграят по седем шампионатни мача след рестарта. Лудогорец и Арда ще са с по един повече, защото мачът между тях беше отложен. При този вариант ще остане и баражът за Лига Европа, като той ще противопостави седмия срещу третия или четвъртия в първенството. Двете групи във втората осмица също ще се играят в съкратен вариант - с по 3 вместо по 6 кръга. След това битката за това кой ще поеме към спасение и кой към баражи за оцеляване ще е в по една среща. Планира се първенството да се поднови на 5 или 12 юни.
- Франция срещу Ирак: „Трикольорите“ ще се класират за плейофите
- Над 70 хиляди зрители изгледаха нулевото равенство между Белгия и Иран
- ЦСКА 1948 с убедителен обрат срещу шампиона на Косово в Банско
- Мориясу след 4:0 над Тунис: Играхме агресивно и показахме максимума от възможностите си
- Селекционерът на Иран: Трябваха ни 24 часа преди мача с Белгия, а получихме само 16
- Локомотив Пловдив стартира подготовка с открита тренировка на „Лаута“
- Берое започва подготовка с нов треньор и обявена програма
- Батков-младши с остра реакция към Божков заради претенцията към Левски