От БФС уточниха: УЕФА ни дава 4,3 млн.евро за период от две години
В пояснение на появилите се твърдения в българските медии, че "БФС ще получи помощ от над 4 млн. евро“, "Българският футболен съюз ще получи помощ от 4,3 милиона евро от УЕФА заради кризата с коронавируса“ и прочие подобни заглавия, ръководството на БФС предоставя следната информация, която се надява да задоволи възникналото любопитство:
Сумата от 4,3 млн.евро е за период от две години – 2020 и 2021 г., като в нея се включват:
- Годишна субсидия от 1,4 млн. евро за поддържане участието на всички национални отбори в международните турнири;
- 1,5 млн. евро (за двете години) от програмата "Хеттрик“, с целево разходване, на проектен принцип, за преодоляване на последиците от пандемията от COVID-19. Проектите ще се одобряват от администрацията или от съответните комисии на УЕФА.
Не се предоставят средства за заплати, осигуровки и други консумативни разходи.
Всички проекти, за които са използвани средства, предоставени от международни асоциации, се отчитат пред тях и преминават през одит от международни одиторски компании.
В заключение – "златен дъжд“ над БФС няма. Има ежедневна работа за постигането на по-високо ниво на българския футбол.
- Лудогорец измъкна точка срещу Левски след късен гол на Дуарте
- ЦСКА 1948 изпусна ЦСКА
- Васил Божков прибира парите по сделката за Левски
- Добруджа удари Славия в София и запази надежди за спасение
- Днес кметът на Стара Загора ще се срещне с президента на БФС Георги Иванов
- Веласкес: Все още чакам да видя с какъв бюджет ще разполагаме за селекция
- Николай Димитров: Това е най-сладката титла на Левски
- Александър Тунчев: Тази победа беше важна, за да си върнем самочувствието