Божков с официална позиция след вчерашната му среща с фенове на Левски
Васил Божков, чийто холдинг от една година ръководи Левски, излезе с официална позиция след вчерашната му среща с привърженици на тима. Публикуваме становището без редакторска намеса:
"Във връзка с публикациите и появилите сe интерпретации за срещата на г-н Васил Божков с представителите на фен-клубове на ПФК "Левски“, бихме искали да представим официалната му позиция. В разговора си г-н Божков визира група некомпетентни политици, които показват незачитане или непознаване на Конституцията на Република България, пред която са положили клетва, а не държавата като институция".
"Същите политици с действията и изказванията си противоречат и на редица европейски закони, разпоредби и норми. Законопроектът създаден и подкрепен от тях, създава и опасен прецедент в действията на властимащите към частния бизнес. Същият проект е директно насочен срещу компанията, която финансира ПФК "Левски“. При неговото евентуално осъществяване, поетите и изпълнявани до момента ангажименти за оздравяване и развитие на клуба ще станат неизпълними".
Снимка: 7 дни
- Левски стартира абонаментна кампания „Шампиони“
- БФС въведе нови правила за евроучастниците и промени връщането на топките в игра
- Цялата програма на Левски за сезона
- Боримиров: Десет отбора мисля, че е най-добре
- Ясна е програмата за сезон 2026/27 в efbet Лига
- „София Кепитъл“ е регистрирано – финализира се сделката за придобиване на Левски
- Левски преговаря за алжирския халф Хусем Мрезиг
- Левски финализира сделката за Давид Кусо след конкуренция от Самсунспор