Валери Божинов може да подпише с тим от Втора лига?
Втородивизионният Хебър може да се окаже новата дестинация пред нападателя Валери Божинов. Пазарджиклии вече са се свързали с доскорошния футболист на Ботев Враца, пише plovdivderby.com. Двете страни са провели първоначални разговори, като са постигнали и устна договорка, но се изчаква развитието по евентуален трансфер на Божинов в чужбина.
С този мотив той се раздели с врачани, въпреки че имаше договор с тях до края на сезона. Наскоро наставникът на Хебър Николай Митов и нападателят са се видели в София. Пазарджиклии няма да имат проблем да удовлетворят финансовите претенции на бившия национал.
В същото време, втородивизионният тим вече се раздели с нападател и така освободи място за бившата звезда на Ювентус и Манчестър Сити. 36-годишният Георги Андонов няма да е част от Хебър през пролетта, въпреки че се възстанови от контузия, която го извади от терена за три месеца.
Опитният футболист има договор със "зелените", но след новогодишните празници двете страни ще се разделят по взаимно съгласие. Андонов има над 100 мача за Ботев Пловдив и още около 200 за отборите на Берое, Черноморец Бургас, Черно море и Верея в елита на България.
Андонов е имал проблеми с кръста и в началото на есенния дял и е играл на инжекции за отбора от Пазарджик, като преди един от мачовете при поставянето лекар му е уцелил нерв, което го е вкарало за дълго в лазарета, твърдят близки до нападателя.
Хебър започна колебливо сезона, но в последните мачове се върна в битката за баражите. Пазарджиклии зимуват на седмо място с 27 точки, на шест от третия Монтана. При подновяването на шампионата отборът приема един от аутсайдерите Спартак Варна, в уикенда на 15 февруари.
- Локо Пловдив с трето лятно попълнение
- ЦСКА пусна билетите за следващия си мач
- ЦСКА не би трябвало да има проблеми с Дунав
- Промениха началния час на Левски - Локо Пловдив
- От Ботев Пд джентълменски поздравиха родните участници в евротурнирите
- Веласкес: Имам приятели треньори, които процедират по друг начин от моя (видео)
- Септември излиза като обречен на "Герена"
- Спартак Варна не бърза с избора на нов треньор, Ясен Петров е сред вариантите