От МВР объркали хулиган с брат му
Обвиненият за футболно хулиганство по време на мача срещу Англия тийнейджър Цветан Георгиев Гечев беше пуснат от ареста. Софийският градски съд взе решението след като прецени, че няма достатъчно доказателства, че 18-годишният ученик изобщо е бил на трибуните. Още от самото начало защитата твърдеше, че прокуратурата е объркала Цветан с неговия брат близнак Димитър.
Комплексна видео-техническа и идентификационна експертиза и свидетелски показания доведоха до становището на магистратите, които трябваше да решат каква мярка за неотклонение да наложат на ученика.
Според първоначалното обвинение Гечев е демонстрирал нацистки поздрав с изпъната нагоре дясна ръка, показал е среден пръст и два пъти е свалил долнището на анцуга си и е показал задните си части към терена.
Още по време на предното заседание стана ясно, че Цветан вече е осъждан условно и все още е в изпитателен срок заради влязла в сила присъда от 25 септември тази година. Пак тогава приятелката на ученика Гергана Георгиева Иванова и нейният баща заявиха, че по време на мача Цветан е бил в техния апартамент, съобщават колегите от Блиц. Близнакът Димитър пък обясни, че веднага след задържането на брат му е отишъл в полицията, за да признае, ме всъщност той е бил на стадиона, но го изгонили. Днес Димитър не присъстваше в залата, докато гледаха мярката на брат му.
- Петър Станич е близо до трансфер в Олимпиакос
- Напрежение около Левски заради претенция на Васил Божков
- Берое назначи нов изпълнителен директор в опит за рестарт
- Локомотив София удължи договора на Райън Бидунга до 2028 г.
- Думи на Жоао Невеш разпалиха дебат около Роналдо, капитанът отвърна с послание
- Бразилия прегази Хаити и оглави група C на Мондиал 2026
- Левски с позиция за искането на Васил Божков
- Божков: Адвокатите ми искат парите от Левски, не аз