Канарчетата се включиха в честванията за рождението на Христо Ботев
Ботев Пловдив отдаде почит на своя патрон - великият българин Христо Ботев, навръх 171-годишнината от рождението на революционера със страстно перо.
По традиция най-старият футболен клуб в страната се включи в тържествените церемонии в родния град на Ботев Калофер и в Цар-Симеоновата градина в Пловдив. Представители на Ботев Пловдив и деца от клубната академия поднесоха венец и цветя пред внушителния монумент с осанката на революционера в подбалканския град.
Малко по-късно в присъствието на ръководството и спортно-техническия щаб в центъра на Пловдив, венец поднесоха футболистите от представителния отбор Лъчезар Балтанов и Кристиан Димитров, а с цветя паментикът на Христо Ботев отрупаха отново деца от "жълто-черната" школа.
На 6 януари 2019 г. се навършват 171 години от рождението на пламенния революционер. Пред делото на Ботев на тази дата се прекланя цяла България, а годишнината се отбелязва с церемоннии в редица населени места в страната.
- Ботев (Пловдив) надви Спартак (Варна), 18-годишният Самуил Цонов донесе успеха
- ФИФА отсъди в полза на Ботев Пловдив, три клуба дължат над 145 000 евро
- Ботев Пловдив обвърза с дългосрочен договор талант от своята школа
- Ботев Пловдив се подсили с нигериец
- Ботев Пловдив надделя над Арда
- Ботев (Пловдив) си върна Димитър Тонев
- Ботев Пловдив се подсили с национал на Уганда
- Ботев Пловдив привлече Асен Чандъров с 2-годишен договор