България се извини на Япония заради футболния надпис в Хирошима
Българската държава поднесе извинения на Япония и осъди посегателството срещу Паметника на мира в Хирошима от страна на футболни фенове. Както е известно, днес мемориалният комплекс в японския град осъмна с надпис на български език: "Локо София".
Ето какво написаха от МВнР на официалната страница на държавната институция във "Фейсбук":
"С възмущение посрещнахме новината за хулиганската проява срещу Паметника на мира в Хирошима. Намираме за възмутително и крайно неуместно изразяването на футболни пристрастия върху този световен паметник на културата на ЮНЕСКО в памет на жертвите на ядрените бомбардировки. Категорично осъждаме посегателството и поднасяме извинения на приятелска Япония".
- Фоа гра
- Димитър Васев: Имаме амбиции в Локо София
- Диего Медина: ЦСКА 1948 има всичко необходимо за силен сезон
- Ботев (Пловдив) си върна Димитър Тонев
- Palms Bet внесе нова спонсорска оферта към Левски
- Берое привлече защитник от Хебър
- Лудогорец чака отговор от Алберт Риера, Барак Ицхаки остава резервен вариант
- Цветомир Найденов се подигра на ЦСКА след трансфера на Стефано Сенси
911
КОМЕНТАРИ
17.10.2018 в 17:28
Българската идиотия в действие и после защо като излезем извън страната се срамуваме да кажем от каде сме. :cry: