Черно море с победа и загуба в две контроли за деня

Отборът на Черно море изигра днес две контроли, които са част от подготвителния им лагер. Първо "моряците" отстъпиха на Дунареа с 2:3. Тази среща започна добре за българския тим, който поведе още в 6-ата минута. Мартин Костадинов проби отдясно, намери в наказателното поле Марек Кузма, който овладя с гръб към вратата и с обръщането си стреля за 1:0.

В 32-рата Илиас Хасани получи директен червен картон. Приятелският характер на мача позволи на негово място да влезе Зехиров. В 38-ата минута Дунареа изравни. Румънците създадоха добра контраатака и реализираха за 1:1. В 43-тата минута северните ни съседи реализираха дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле.

В 48-ата минута Николай Минков сгреши в средата на терена и румънците направиха добра контраатака и покачиха резултата на 3:1. В 79-ата минута Румен Касабов намали резултата. Талантът от школата на Черно море препарира стража на Дунареа от пряк свободен удар, като това се оказа последен гол в този мач.

Съставът на Черно море в първия мач: Иван Дичевски, Емил Янчев, Румен Касабов, Лъчезар Йорданов, Радослав Василев, Марек Кузма, Хасани, Александър Маккуин, Диара, Мартин Костадинов, Николай Минков.

Само няколко часа по-късно варненци изиграха още една контролна среща. Този път тимът се наложи над ФК Тосно с 1:0. Единственото попадение падна в 34-тата минута, когато Мариян Огнянов изведе Мехди Фенуш очи в очи с вратаря на руския тим и реализира за 1:0.

Съставът на Черно море във втория мач: Благой Макенджиев, Мирослав Енчев, Ертан Томбак, Кононго, Петър Витанов, Георги Илиев, Александър Цветков, Мариян Огнянов, Мехди Фенуш, Аристот Ндонгала, Мартин Минчев