Ботев Пловдив спечели Купата на страната
Ботев Пловдив е новият носител на Купата на страната. "Канарчетата" се наложиха над Лудогорец с 2:1 във финала, който се игра пред 8 000 зрители на националния стадион "Васил Левски".
По този начин пловдивчани се класираха за турнира Лига Европа. Омар Косоко откри резултата в 44-ата минута, след като бе точен с брилянтен фалцов изстрел. В началото на второто полувреме Антонио Вутов покачи на 2:0, а в 80-ата минута резервата Клаудиу Кешерю върна един гол. В добавеното време шампиони бяха близо до изравнителен гол, но Чворович се отчете с добри намеси.
От успеха на Ботев спечели и тимът на Верея. Сега отборът от Стара Загора няма да играе бараж с пловдивчани, а чака третия в крайното класиране от Първата шестица на Първа лига, за да се изправи в един мач за последното място, даващо право на участие в евротурнирите.
- Ботев Враца шокира Ботев Пловдив на „Колежа“ – 3:1 за врачани
- Балтанов призова феновете на Ботев Пловдив: Нека бъдем едно цяло срещу Ботев Враца
- ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив не се победиха в Бистрица
- Ботев Пловдив пусна билетите за мача с Ботев Враца на „Колежа“
- Ботев Пловдив победи Септември и се приближи до първата осмица
- Георги Георгиев – Гецата: Балтанов трябва да получи шанс
- Монтана и Ботев Пловдив не си вкараха
- Ботев Пловдив привлече доказан специалист в академията си