Гуардиола: Надявам се, че скоро ще загубим
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола изрази надежда, че отборът му, ще претърпи поражение в първенството, с което най-после ще бъде сложен край на коментарите за непобедимостта на "гражданите". Осем победи в осем мача тласна някои журналист към предположения, че Сити може да постигне историческо постижение, спечелвайки четири трофея през този сезон, при това без да постигне загуба.
Гуардиола обаче остава здраво стъпил на земята и е убеден, че "гражданите" не са безгрешни.
"Знам какво ще се случи, когато допуснем засечка. Дори мисля, че трябва колкото е възможно по-скоро да загубим. Да, това е само шега, но вие разбирате какво имам в предвид. Всички трябва малко да се успокоите", заяви Гуардиола.
"Ние проведохме само пет мача във Висшата лига, сега е само септември. Прекрасно знам на какво ще бъдем подложени с отбора и играчите, когато спрем да побеждаваме. Но е невъзможно да побеждаваш във всеки мач. Невъзможно е да показваш добър футбол във всеки двубой", каза още испанецът.
- Меси: За мен Гуардиола е уникален
- Сити у дома ще надвие Съндърланд
- Холанд с рекорд в резултатна победа
- Ливърпул е избрал четири алтернативи, ако Ман Сити открадне Семеньо
- Ман Сити може да плати 74 млн. за Семеньо
- Ман Сити ще спечели на гости и на Фулъм
- Сити нанесе болезнена загуба на Лийдс (видео)
- Гуардиола: Нямаме място за повече грешки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]