Майнц 05 разгроми резервите на Ливърпул

Ден след престижната победа с 4:0 над Барселона, отборът на Ливърпул записа загуба със същия резултат от Майнц 05 като гост. Това беше последен тест за мърсисайдци преди старта на Висшата лига.

Загубата днес може да се оправдае с това, че мениджърът на англичаните Юрген Клоп заложи на състава, в който попаднаха повече резерви на отбора. Единствено Емре Джан и Адам Лалана бяха за втори пореден ден сред стартовите 11. Шанс за изява получи вратаря Алекс Манингер, а от първата минута започнаха още младоците Бен Уудбърн, Трент Александър-Арнолд, Марко Груич и Андре Уиздъм.

Иначе Брозински откри резултата в 15-ата минута от дузпа, а 2:0 направи Кордоба в 45-ата минута. Класическият резултат бе факт чрез Мали, разписал се след час игра, а Муто (74) оформи крайния резултат.