Алонсо: С нетърпение очаквам сблъсъка Моуриньо - Гуардиола
Полузащитникът на Байерн Мюнхен Шаби Алонсо заяви, че с нетърпение очаква възобновяването на сблъсъка между Жозе Моуриньо и Пеп Гуардиола.
"Двамата много си приличат от гледна точка на трудолюбието и амбициите. От гледна точка на футбола, те имат съвършено различна философия. Но техните подчинени, работейки под тяхно ръководство, са заредени с харизма и лидерски качества", заяви Алонсо.
"С нетърпение очаквам възобновяването на сблъсъка между тях. Интересът се увеличава с оглед на това, че тренират отбори от един и същи град. Битката един срещу друг ги мобилизира. Без никакво съмнение, аз ще след мачовете на Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити", каза още испанецът.
"Провървя ми, че работех и с Моуриньо, и с Гуардиола, имам добри отношения с тях. Те са свикнали с натиска около себе си, защото са топ треньори. Уважавам и двамата и с интерес ще следя тяхното противопоставяне", завърши Алонсо.
- Манчестър Юнайтед вярва, че ще задържи Брунo Фернандеш
- Карик: Активно участвам в планирането на следващия сезон на Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед обяви летните си контроли – сблъсъци с Атлетико и ПСЖ
- Магуайър: Все още съм сред най-добрите и искам да играя на Мондиал 2026
- Ман Юнайтед ще затвори кръга с победа
- Мартинес се завръща за Манчестър Юнайтед преди мача с Лийдс
- Трансферна цел на Ман Юнайтед и Сити ще струва 100-120 милиона паунда
- Скоулс с радикален план за лятото в Ман Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]