Бентеке е готов да напусне Ливърпул, ако не е нужен на Клоп
Нападателят Кристиан Бентеке заяви, че ще му е трудно да остане в Ливърпул, ако мениджърът Юрген Клоп не го вижда в своите планове за новия сезон. Както е известно, немецът пренебрегна белгиеца, който бе закупен за 32.5 милиона паунда през миналото лято и предпочете да се доверява на Даниел Стъридж и Дивок Ориги, дори се опираше в някои мачове и на плеймейкъра Роберто Фирмино.
Перспективите пред Бентеке стават още по-тъмни, с оглед на очакваното оздравяване на Дани Ингс и на намеренията на Клоп да закупи нападател.
"На 25 съм, не съм млад, нито стар, но е важно да играя. Продължавам да съм свързан с Ливърпул и бих искал да остана тук, ако влиза в плановете на мениджъра. Ако ли не, ще е трудно да остана. Ще мисля за това след Европейското. Бях готов за това, което преминах през миналия сезон. Знаех, че ме чака критика, ако демонстрирам колеблива игра. Когато Клоп дойда, аз видях, че мен ме няма в плановете му. Това ме разочарова, защото знаех, че той искаше да ме купи по време на първия ми сезон в Астън Вила. Няколко пъти разговаряхме един с друг - аз уважаван и разбирам решението му", заяви Бентеке.
- Клоп работи по създаването на нова германска лига
- Слот: Очаквам Робъртсън да остане с нас
- Комбинации във финалния кръг на общата фаза на Шампионска лига
- Андрю Робъртсън е близо до трансфер в Тотнъм
- Алонсо е поискал от Ливърпул да купи четирима
- Карабах няма да постигне нищо в Ливърпул
- Ливърпул съгласува трансфера на 17-годишен защитник
- Карагър: Ливърпул не е на нивото на Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]