УЕФА ще гледа делото за Сако в четвъртък
Утре УЕФА ще проведе дисциплинарно изслушване на делото за положителната допинг-проба на защитника на Ливърпул Мамду Сако. Както е известно, допинг-пробата на 26-годишния французин, взета след мача с Манчестър Юнайтед от Лига Европа на 17 март даде положителен резултат. Мамаду бе незабавно отстранен от участие в двубои, а по-късно ФИФА забрани той да играе в каквито и да е двубои за срок от 30 дни.
Контролната, етичната и дисциплинарната комисия на УЕФА ще се събере в четвъртък, за да изслуша обясненията на футболиста. Също така чиновниците ще обсъдят и евентуалното наказание.
Очаква се наказанието да бъде обявено през следващата седмица, а срокът за дисквалификация на Сако може да бъде от шест месеца до две години.
През този сезон бранителят записа участие в 34 мача и набра превъзходна форма, но всичко приключи с беда.
- Романо: Ливърпул няма никакво намерение да продава Нгумоа
- Байерн се отказва от Рио Нгумоа заради твърдата позиция на Ливърпул
- Арне Слот отказа да преговаря с Фулъм
- Новият архитект на Ливърпул
- Официално: Тотнъм привлече Анди Робъртсън
- Ливърпул официално назначи Андони Ираола за свой мениджър
- Ливърпул назначи Андони Ираола
- Рийзе: Смъртта на Жота оказа огромно влияние върху Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
После позволявам да си направят по едно лапачо, безплатно, от Киро Т.