Минимален успех и трето място за Арсенал

F.

Арсенал излезе на трето място във временното класиране във Висшата лига. "Артилеристите" се поздравиха с победа над Норич с 1:0 в мач от 36-я кръг. Така Арсенал вече има 67 точки, с три повече от Манчестър Сити. Норич от своя страна продължава да се бори за оцеляване в английския елит и остава предпоследен - 18-и с 31 точки и мач по-малко.

Трудният успех за домакините донесе влезлият като резерва Дани Уелбек, който се разписа за победното 1:0 в 59-ата минута. Той влезе като резерва в 56-ата минута и само три по-късно се разписа за домакините. Белерин центрира отдясно, а Оливие Жиру свали топката с глава към Уелбек, който с хубав удар в долния ляв ъгъл донесе успеха на домакините. До края на мача положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол не се стигна.