Томпсън: Бентеке ще напусне Ливърпул
Легендата на Ливърпул Фил Томпсън очаква, че нападателят Кристиан Бентеке ще напусне мърсисайдския клуб след края на сезона. През миналото лято "червените" извършиха своята втора най-голяма покупка в историята, влагайки 32.5 милиона паунда за Кристиан, който сезон след сезон доказа своя голмайсторски талант в Астън Вила.
Бентеке обаче загуби мястото си в стартовия състав след пристигането на Юрген Клоп, а заедно с него и чувството си за гол. През тази календарна година Кристиан има на сметката си само едно попадение в 16 мача, което е трагично малко.
В последно време 25-годишният белгиец не само, че загуби конкуренцията в лицето на Даниел Стъридж, Роберто Фирмино у Дивок Ориги, а сега отсъства и заради травма. Томпсън е на мнение, че тази ситуация ще подтикне Кристиан към напускане на Ливърпул.
"Няма нужда да бъдеш експерт или вътрешен човек, за да видиш, че Бентеке се готви за напускане през това лято. Всички ние се опитваме да четем между редовете и ясно се вижда, че кариерата му в Ливърпул приключи. Бих казал, че той трябва да напусне заради собствената си кариера. Идва Евро 2016, а той ще се седи на пейката, докато Ромелу Лукаку ще води атаката. Той не иска тази ситуация да се повтори през следващия сезон. Той не може да пресира така, както Юрген Клоп иска, а да имаш 32.5 милиона на пейката е недопустим разкош. Освен това, Дани Ингс оздравява, а той съответства на идеите на Клоп, а това може да направи Бентеке четвърти избор", заяви Томпсън.
- Интер ще удари Ливърпул
- Оуен към Салах: Не трябва да говориш така публично
- Ясно е какво мисли ръководството на Ливърпул за Салах
- Слот обясни отсъствието на Салах срещу Лийдс
- Ал-Хилал се интересува от Салах
- Мърфи: Салах мисли, че светът се върти около него
- Собослай: Не разбирам какво става
- Невил: Ливърпул се самоунищожи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]