Юнайтед с минимална, но важна победа срещу Евертън

F.

Манчестър Юнайтед се изкачи на петото място в класирането на Висшата лига, след като днес постигна успех с 1:0 у дома срещу Евертън. Така "червените дяволи" продължават да поддържат разликата с градския си съперник Манчестър Сити само на една точка в битката за топ 4.

Антони Марсиал отбеляза юбилеен гол №1000 за своя тим в историята на Висшата лига след 54 минути игра на "Олд Трафорд". Той завърши страхотна атака на отбора - Дейли Блинд изведе с брилянтен пас Хуан Мата на дясното крило. Испанецът овладя технично и подаде към Маркъс Рашфорд, който с пета намери резервата Тимъти Фосу-Менса. Младокът от своя страна центрира към далечната греда, където Антони Марсиал на празна врата бе точен.

Този гол в крайна сметка се оказа достатъчно за възпитаниците на Луис ван Гаал да вземат трите точки в мача.

В минутите преди мача Юнайтед намери най-добрия възможен начин да отдаде дължимото на една от най-големите си легенди - сър Боби Чарлтън. Клубът кръсти на негово име една от трибуните на "Олд Трафорд".