Сити с важни три точки срещу Саутхемптън (видео)

F.

Манчестър Сити записа успех с 3:1 при домакинството си на Саутхемптън в среща от кръга на Висшата лига. В 9-ата минута гражданите откриха резултата. Страхотен пробив на Рахийм Стърлинг хвана неподготвена защитата на Саутхемптън и се стигна до центриране от аутлинията успоредно на голлинията, където Кевин де Брюин беше оставен сам и без проблем се разписа за 1:0.

В 20-ата минута Фабиан Делф удвои аванса на своя тим по всичко изглеждаше, че интригата умира рано в двубоя. Все пак "светците" се върнаха в мача с попадението на Шейн Лонг в 49-ата минута, а след това пропуснаха доста добри положения, преди да бъдат наказани за трети път от Александър Коларов, който сложи точка на спора в 69-ата минута, вкарвайки след добро центриране на Кевин де Брюин.

Така Сити се изкачи до първото място, но е с мач повече от другите претенденти за лидерската позиция.