Клоп няма да се нагажда към спецификата на Висшата лига
Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че няма намерение да се отказва от своя фирмен стил на игра, заради натоварения график на Висшата лига. Именно Клоп въведе понятието "контра-преса" по време на пребиваването си в Борусия Дортмунд, което основно се изразява с мигновено преследване на топката от група играчи.
Следствие на такъв стил на игра е умората в отбора във финалните отрязъци на мача или сезона, но Клоп не се смущава, независимо от това, че в Англия няма зимна пауза.
"При нас винаги е имало зимни паузи и съм свикнал на това, но и не е проблем, че в Англия няма зимна пауза. Всичко зависи от това кога точно ще минем към пресата. Мога да ви уверя, че няма да гоним топката през всичките 90 минути, тъй като желанието ни е повече да владеем топката от съперника. Според мен играчите на Ливърпул са достатъчно издръжливи, за да играят по подобен начин. Разбира се, ще използвам всички играчи, за да се избегнат травмите. Графикът на Висшата лига не е проблем за моя стил на игра, така че този въпрос не ме вълнува", заяви Клоп.
- Конте: Ще бъде фантастична вечер
- Челси и Наполи ще поделят точките
- Челси обяви трансфера на 17-годишен защитник
- Челси прегази Палас и е четвърти
- Ман Юнайтед, Челси и Тотнъм може да се борят за халф на Борусия Дортмунд
- Челси и три други клуба се интересуват от халф на Юве
- Ясна е позицията на Челси относно продажба на Палмър на Ман Юнайтед
- Глобиха Челси със 150 000 паунда
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Клоп уж обяви, че няма да взима играчи от Дортмунд, но мисля, че ще спази думите си до ... 1 януари. Той няма избор с тая препълнена болница, списъкът с контузените стана безкраен.