Йорк се предложи на Вила
Бившият нападател на Астън Вила Дуайт Йорк заяви, че би искал да оглави бирмингамския клуб. Както е известно, Вила уволни Тим Шерууд от мениджърския пост през уикенда и сега ръководството на клуба търси нов наставник за отбора.
"Хората ще кажат, че съм си загубил ума. Но аз отдавна съм в света на футбола, десет години играх за Астън Вила и следя в какво направление се движи клуба, а ситуацията е близо до края. Наистина, Шерууд бе уволнен едва вчера. Жалко е, че така стана. Но ситуацията се влошава вече в продължение на пет години. Астън Вила с мъка избягва изпадането. Сега те са на дъното на таблицата и ръководството с право се безпокои", заяви Йорк.
"Ако погледнем състава, отборът трябва по-добре да се представя, отколкото при Тим. Но най-голямото безпокойство идва от това, че основните конкуренти на Вила - отбор като Лестър УБА и Стоук Сити - разполагат с по-силни състави. На мен това ми се струва напълно ненормално", каза още бившият футболист.
"Много ще кажат, че нямам никакъв опит. Но вече видяхте, че опитни мениджъри не успяха да се справят с работата. Познавам Вила отвътре. Нивото на тима е достатъчни, за да се измъкне от последната позиция и време за това има", завърши Йорк.
- Астън Вила проявява интерес към Джо Гомес
- Рома официално откупи Дониел Мален от Астън Вила
- Два гола на Уоткинс донесоха обрат на Астън Вила срещу Манчестър Сити
- Ключовете от замъка
- Гуардиола ще се сбогува с победа над Вила
- Испански треньори могат да спечелят и трите европейски клубни турнира
- Мати Кеш: Европейският опит ни помогна във финала
- Роджърс: Ще останем в историята на Астън Вила
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]