Сити е можел да изпусне Силва заради Пелегрини
Манчестър Сити е можел да изтърве плеймейкъра Давид Силва, ако през лятото на 2009 година президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес е послушал съвета на Мануел Пелегрини. В своята книга "Пелегрини: Уроци за живота и футбола" испанският журналист Патрисио Абарка пише, че през лятото на 2009 година Мануел Пелегрини в качеството си на старши-треньор на Реал Мадрид е посъветвал Перес да закупи Силва от Валенсия.
Босът обаче не послушал съвета на чилиеца и предпочел да привлече Кака, който със своята популярност би увеличил продажбите на артикули и фланелки. Пелегрини е бил категорично против този трансфер, но е трябвало да се примири.
Година по-късно Манчестър Сити закупи Силва за 26 милиона евро, а през 2013 година на "Етихад" пристигна и Пелегрини, който все пак получи удоволствието да работи с Давид.
- В Челси са оптимисти за няколко ключови играчи преди финала с Манчестър Сити
- Фодън: Дълбочината в състава е ключът за Манчестър Сити в решителните мачове
- Opta: Арсенал остава фаворит за титлата във Висшата лига
- Ман Сити разби Палас и се доближи на две точки от Арсенал
- Ювентус подготвя договор за Бернардо Силва до 2028 година
- Гуардиола: VAR е като хвърляне на монета
- Гуардиола: Не можем да контролираме Арсенал, трябва да мислим за себе си
- Резервен Ман Сити ще се справи с Палас
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]