Арсенал писа шест на Лион

F.

Арсенал записа разгромен успех над Лион с 6:0 на "Емиратс" във втория двубой от днешната програма на турнира. Играчите на Арсен Венгер бяха с класи над противника си и напълно заслужено се поздравиха с успеха.

Домакините решиха всичко в рамките на девет минути - между 29-ата и 38-ата, когато отбелязаха четири гола. Оливие Жиру откри резултата с глава след пас на Месут Йозил след половин час игра, а четири минути по-късно фрeнският нападател асистира на Алекс Окслейд-Чембърлeйн за 2:0.

В следващата атака Алекс Иуоби направи резултата класически след асистенция на Аарън Рамзи, който направи 4:0 в 39-ата минута след хубав извеждащ на Йозил. В 62-ата минута Рамзи, Жору и Йозил отново не оставиха никакъв шанс на отбраната на Лион и германецът покачи резултата на 5:0. Санти Касорла сложи точка пет минути преди края с гол от пряк свободен удар.

Петър Чех остана на скамейката и не се появи в игра за "артилеристите".