Венгер: Показахме, че сме истински отбор
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер сподели мнението си за спечелването на Купата на Англия. Както е известно, "артилеристите" победиха Астън Вила с 4:0 и за 12-ти, рекорден път станаха носители на най-стария трофей в историята на футбола.
"Показахме, че сме истински отбор, че може да се справим с натиска. Поздравявам играчите, сътрудниците на клуба и феновете. Много сме радостни днес. Имах тежка седмица, за да настроя отбора. Но винаги е лесно когато увереността и командния дух са толкова добри. Гордея се, много се гордея. Всичко е хубави в клуба, лично при мен също, както никога до сега. Имам две години до края на договора си, а гладът ми е неутолим както никога до сега. Искам да преуспеем", заяви Венгер.
- От славата на Арсенал до сълзите на Уест Хем: историята на сезон 2025/26
- Маркиньос: Луис Енрике е треньор от най-висока класа, а Дембеле и Кварацхелия са лидери
- Едегор: Готови сме за финала, атмосферата в отбора е невероятна
- Сака: Мечтая за този момент от седемгодишен
- Галас: Арсенал заслужено стана шампион, но няма да доминира във Висшата лига
- Маркиньос: Нищо не е различно от миналата година
- Играчите на ПСЖ ще получат по 1 милион евро при триумф над Арсенал
- Маркиньос: Не всеки сезон играеш финал в Шампионска лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]