Анри: Не бях разбран правилно относно Жиру
Експертът към Sky Sports Тиери Анри уточни своите критични материали по отношение на нападателя на Арсенал Оливие Жиру. Малко преди края на сезона Анри подложи на критика своя бивш отбор, заявявайки че с нападател от класата на Жиру, лондончани не могат да станат шампиони. Французинът уточни какво е искал да каже.
"Алексис Санчес ме накара да повярвам, че Арсенал е способен да се изкачи на ново ниво. Но аз продължавам да смятам, че трябва да му се помага. Също така смятам, че от помощ се нуждае и Оливие Жиру. Казах за Жиру, а хората го приеха неправилно. Искам да уточня, че когато печелехме трофеи, това се случваше, защото когато имах нужда от почивка, други ме заместваха. Денис Бергкамп, Силвен Вилтор излизаха и правеха хеттрици, понякога вкарваха в края на мачовете, но не винаги бяха играчи от стартовия състав", заяви Анри.
"Мисля, че Арсенал има нужда от още един нападател. Това исках да кажа. Мисля, че те трябва да укрепят състава с нови попълнения. Когато говорих за лидери, за вратар, за централен защитник, за опорен полузащитник и нападател, аз нямах в предвид да бъдат освободени наличните играчи, освобождавайки място за новите. Исках да кажа, че трябва да бъде наложена конкуренция", добави французинът.
- Арсенал следи Кофане, конкуренция от Реал Мадрид
- Арсенал и Реал Мадрид в битка за младия талант Кристиан Кофане
- Гьокереш – голмайсторът, на когото Артета ще разчита до края
- Тухел защити Сака и Райс: Няма да рискувам ключовите си играчи
- Тухел успокои: Травмата на Мадуеке не е сериозна
- РБ Лайпциг следи Мартинели – възможен заместник на Диоманде
- Още един проблем за Арсенал: Субименди се прибира заради коляното
- Поредни проблеми за Арсенал: Инкапие се връща преждевременно
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]