Мане отбеляза най-бързия хеттрик в историята на Висшата лига (видео)

F.

Саутхямптън записа разгромен успех с 6:1 над Астън Вила в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. Двубоят ще се запомни повече с това, че първите три гола за домакините бяха отбелязани от Садио Мане, като този негов хеттрик е най-бързият в историята на Премиършип. Рекордът му е за хеттрик отбелязан за само 2 минути и 56 секунди. Предишният рекорд бе дело на легендата на Ливърпул Роби Фаулър и бе поставен за време от 4 минути и 33 секунди. Той се разписа в 13-ата, 14-ата и 16-ата минути.

До края на първата част паднаха още две попадения за "светците" - и двете дело на Шейн Лонг. Той бе точен първо в 26-ата минута, а в 38-ата направи резултата 5:0. Кристиан Бентеке вкара почетното попадение за гостите от Бирмингам, а крайното 6:1 оформи Грациално Пеле десет минути преди края на редовното време.