Венгер: Чех и Касияс? Оспина е начело на всякакви рейтинги
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер заяви, че не се интересува от услугите на Петер Чех от Челси, тъй като той притежава най-добрия вратар във Висшата лига на Англия. През сезона френският специалист постави на пейката Войчех Шчесни и заложи на Давид Оспина като титуляр. Колумбиецът се справя превъзходно, но въпреки това не спират слуховете, че Арсенал възнамерява да укрепи своя последен рубеж.
През последните седмици активно с клуба се свързват Петер Чех и Икер Касияс. Венгер обаче няма нужда от нов вратар. Асрен е доволен от Оспина, с когото отборът спечели 11 от 13 мача във Висшата лига и който седем пъти запази суха вратата си.
"От това няма необходимост. Вярвам във вратарите, които имам. Убеден съм, че Войчех Шчесни е много добър вратар, а Давид Оспина в момента се справя повече от добре. Ако проверите показателите на вратарите от Висшата лига, вие ще видите, че според статистиката, Оспина е начело на всякакви рейтинги", заяви Венгер.
- Арсенал обра наградите в Лондон: Райс е Играч №1, Артета – Мениджър на годината
- Артета отвърна на Хюрцелер: Явно всички говорят само за играчите на Арсенал
- Хюрцелер атакува Арсенал: Това не бе футбол
- Гуардиола защити Арсенал: Шампионът никога не може да бъде „лош“
- Сака реши мач №300: Арсенал измъкна ценна победа срещу Брайтън
- Мениджърът на Брайтън за Арсенал: Губят прекалено много време за корнери
- Артета отговори на критиките: Във Висшата лига е трудно да играеш красив футбол
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]