Паулища: Имам само един главен проблем в Арсенал
Защитникът на Арсенал Габриел Паулища призна, че главен проблем на новото му работно място е лошото владеене на английски език. Пристигайки в отбора на Арсен Венгер в края на януари от Виляреал, бразилецът вече успя да запише участие в пет мача. Габриел усилено изучава английски език, но засега това остава главен проблем по пътя му на интеграция в Арсенал.
"Имам само един главен проблем и това е езикът, но като цяло, от гледна точка на адаптацията, аз напълно се приспособих към отбора, запознах се със своите съотборници, които се оказаха забележителни и дружелюбни хора. Това е семеен клуб. Всички се отнасят с уважение, много са внимателни и са готови да ти помогнат. Поради това съм много щастлив, тук все едно е моето семейство. Жена ми също е щастлива, а това ми дава сили и желание за упорита работа", заяви Паулища.
"Когато бяхме малки, ние винаги искахме да атакуваме. Но постепенно започнах да разбирам, че това не работи и започнах да отива все по-дълбоко и по-дълбоко назад. Единственото, което не пробвах бе позицията на вратаря. Останах на крачка от това. Така започнах да играя в отбрана, нещата се получаваха, а аз изпитвах удоволствие от случващото се и се наслаждавах на желанието си да не позволявам на съперника да вкара гол", добави бразилецът.
- Сака е готов да рискува и да играе срещу Хърватия
- Арсенал започна преговори за Аюб Буади
- Шерингам: Арсенал може да бъде добро място за Александър-Арнолд
- Арсенал е готов да похарчи 100 млн. за мечтано лятно попълнение на Артета
- Емил Хески: Морган Роджърс е готов за трансфер в Арсенал
- Тухел: Сака все още не е напълно възстановен
- Арсенал ще назначи бивш олимпиец за главен лекар на клуба
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]