Клубовете в Англия с рекордна печалба за последните 15 години
Общата печалба на 20-те клуба от английската Висша лига за сезон 2013/2014 е в размер на 190 милиона паунда до приспадане на данъците. По данни на Deloitte, този резултат е почти 4 пъти по-добър от предишното най-добро постижение във финансовите показатели, което е 49 милиона паунда за сезон 1997/1998.
Отбелязва се също така, че за последното десетилетие общата сума на загубите на клубовете от Висшата лига е достигнала 2.6 милиарда паунда.
Анализът посочва също така, че през сезон 2013/2014 операционната печалба на клубовете от Висшата лига е 620 милиона паунда, което надвишава този показател за шестте предишни сезона.
- Бруно Фернандеш: Мечтата ни е да направим Португалия световен шампион
- Магуайър: Беше много трудно да приема отсъствието си от Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
- Рой Кийн: Все още съм разочарован от начина, по който Сър Фъргюсън се раздели с мен
- Манчестър Юнайтед води преговори с Люис Хол
- Едерсон минава медицински прегледи за Манчестър Юнайтед в Ню Йорк
- Ман Юнайтед, Ливърпул и Челси следят Тайлър Адамс
- Рашфорд едва ли ще играе отново за Манчестър Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]