Тотнъм окончателно реши въпроса със земята под новия стадион
Пред Тотнъм паднаха всички юридически ограничения по пътя към строителството на нов стадион на стойност 400 милиона паунда. Както е известно, "шпорите" заведоха дело срещу местната компания Archway Sheet Metal Works Ltd, която е базирана зад северната трибуна на "Уайт Харт Лейн" на предполагаемото място за строителство на нов стадион.
През миналия месец Върховния съд присъди в полза на Тотнъм, но остави правото на компанията да обжалва в триседмичен срок. Днес този срок изтече.
Това означава, че Тотнъм остава да изглади последните формалности, оформяйки правото на собственост върху земята и да съгласува размера на компенсацията с Archway Sheet Metal Works Ltd.
"Шпорите" планират да започнат да играят на новия стадион от сезон 2018/19.
- Поро е близо до нов дългосрочен договор с Тотнъм
- Брайтън отправи оферта за защитник на Тотнъм
- Себастиан Кел отказа пост в Тотнъм
- Тотнъм привлече Маркос Сенеси без трансферна сума
- Тотнъм задържа Бен Дейвис с нов договор
- Тотнъм отново атакува за Савиньо, готви оферта от 60 милиона паунда
- Тотнъм преговаря с Байерн за постоянен трансфер на Жоао Палиня
- Тотнъм е близо до ново попълнение
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]