Тотнъм се върна в битката за топ 4

Тотнъм победи с 2:1 Куинс Парк Рейнджърс в отложен мач от 27-я кръг на английската Висша лига и вече е само на три точки от четвъртия Манчестър Юнайтед. В герой на мача се превърна обичайният заподозрян Хари Кейн, , който отбеляза и двата гола за своите.

Младият англичанин откри резултата в 34-ата минута, когато засече с глава центриране на Андрюс Таунсънд. В средата на второто полувреме "шпорите" увеличиха преимуществото си, след като 21-годишният Кейн ловко се измъкна от опита за изкуствена засада на домакините и заобикаляйки вратаря, изпрати топката в мрежата за 2:0.

В 75-та минута бившият играч на Тотнъм Сандро върна отбора си в мача, след като вкара с точен удар от границата на наказателно поле. Опитът на домакините да организират стихиен натиск срещна съпротивата на противника, които не изпуснаха контрола върху играта и по този начин постигнаха много важна победа по пътя си към място в топ 4.