Скъдамор: Цените? Ние не сме благотворителна организация
Изпълнителният директор на английската Висша лига Ричард Скъдамор коментира призивите на британските политици и някои футболни общественици за намаляване на цените на билетите за срещите от Висшата лига на Англия, с оглед на сключването на новия договор за правата за транслация на двубоите от най-конкурентното първенство в света.
"Висшата лига не е благотворителна организация. Нашата цел е да бъдем най-добрият футболен турнир", заяви Скъдамор.
Както е известно, Висшата лига на Англия продаде телевизионните права за своите мачове за нови три сезона за рекордните 5,136 млрд. паунда (средно по 10,19 млн. на мач) - със 71% повече от предишния път. Сделката е за три сезона, считано от 2016 г. Sky заплати 4,176 млрд. паунда за пет от седемте телевизионни пакета, докато конкурентът й BT плаща 960 млн. за другите два.
- Нюкасъл ще превземе Олд Трафорд
- Зилиакус предложи на Ман Юнайтед спонсорски договор за 500 млн.
- Зиркзее желае трансфер в Рома
- Ясно е кога ще се завърне Бруно
- Ман Юнайтед се насочва към Галахър и Невеш
- Кийн: Радвам се, че Вила наказа Ман Юнайтед
- Аморим не желае панически покупки
- Емери: Роджърс е нашият герой
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Не си се интересвал какво им струва на хората това пълнене на стадиони. И проблемът изобщо не е отскоро, но решението би могло да бъде - след тази безумна сделка. Но не, искат да излапат всичко.