Джерард пропуска до три седмици
Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард получи травма на задната повърхност на бедрото по време на срещата с Тотнъм от 25-я кръг на Висшата лига на Англия. Както е известно, лидерът на мърсисайдци бе заменен в 68-та минута. Според източника на информацията, 34-годишният футболист ще отсъства за период от две до три седмици.
Това означава, че Джерард ще пропусне мача от Купата на Англия срещу Кристъл Палас, домашната среща с Бешикташ от Лига Европа и гостуването на Сутхемптън в рамките на Висшата лига на Англия.
Освен това, под въпрос е участието на футболиста в реванша с Бешикташ и във двубоя с Манчестър Сити от Премиършип.
Както е известно, Лукас Лейва е аут за срок от 4-6 седмици, което предполага, че Емре Джан ще играе на позицията на капитана.
- Ван Дайк: Разбирам защо феновете си тръгнаха
- Гуардиола за първи път в кариерата си с три поредни победи над Ливърпул
- Ван Дайк: Това е тежък удар, но трябва да останем заедно
- Собослай: Липсваше ни характер срещу Манчестър Сити
- Слот: Ливърпул трябва да подобри защитата си
- Ливърпул катастрофира срещу Ман Сити и отпадна от ФА Къп (видео)
- Собослай: Обичам Ливърпул – тук съм щастлив
- Слот: Не съм причината Салах да напусне Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]