Артилеристите разпердушиниха свраките (видео)
Арсенал се наложи с 4:1 над Нюкасъл на "Емиратс" в среща от кръга на Висшата лига. Оливие Жиру (15' и 58') и Сантиаго Касорла (54' и 88' - от дузпа) вкараха по две попадения за "артилеристите". Айосе Перес (63') вкара почетния гол за "свраките".
При първото си попадение Жиру се извиси и засече с глава центриране на Санчес отдясно, а при втория си гол французинът засече по атрактивен начин на близката греда центриране на Белерин. в 54-ата минута Санчес изведе добре Касорла, който пое отлично и стреля в далечния ъгъл и така реализира първия си гол, а в края на мача той оформи и крайния резултат.
В 63-ата минута Айосе Перес намали след точен удар с глава. Така Арсенал записа за втори пореден път победа с 4:1 след тази срещу Галатасарай в Шампионската Лига през седмицата и е на път да забрави разочарованието след загубата от Стоук Сити.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Арсенал привлече близнаци
- Астън Вила може да спре Арсенал
- Арсенал се интересува от халф на Виляреал
- Арсенал се справи с Брентфорд
- Рийс Джеймс: Всички в Челси знаехме, че ще бъде труден мач
- Арсенал ще се наложи над Брентфорд
- Мареска: Понякога трябва да си доволен дори от една точка
- Едегор: Не направихме достатъчно, за да победим